ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8225379
*
nr 822 5379
Spegel
Rektangulär, höjd: 106
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2013
kl 19:53:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 16:11:48
1
100 kr
27/4 18:34:00
2
200 kr
28/4 12:02:06
3
200 kr
29/4 12:41:28
4
250 kr
29/4 12:49:55
5
350 kr
29/4 13:59:33
4
350 kr
29/4 14:09:26
4
400 kr
29/4 19:34:07
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29
*
Spegel
nr 822 5379
Spegel
Rektangulär, höjd: 106
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 16:11:48 | 1 | 100 kr |
27/4 18:34:00 | 2 | 200 kr |
28/4 12:02:06 | 3 | 200 kr |
29/4 12:41:28 | 4 | 250 kr |
29/4 12:49:55 | 5 | 350 kr |
29/4 13:59:33 | 4 | 350 kr |
29/4 14:09:26 | 4 | 400 kr |
29/4 19:34:07 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29